Absolwentka Biotechnologii poznańskiej Akademii Rolniczej (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy). Jest pracownikiem Instytutu Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu od 1999 roku. Pracę doktorską z zakresu diagnostyki molekularnej raka rdzeniastego tarczycy wykonała pod kierunkiem prof. Ryszarda Słomskiego i prof. Katarzyny Ziemnickiej.
Od 2003 jest wpisana na krajową listę diagnostów laboratoryjnych, a w roku 2006 zdała egzamin specjalizacyjny uzyskując tytuł specjalisty laboratoryjnej genetyki medycznej. Jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka oraz Kolegium Medycyny Laboratoryjnej.
Jej zainteresowania naukowe to diagnostyka molekularna chorób dziedzicznych i nowotworów oraz badanie podłoża genetycznego chorób wielogenowych: IBD i osteoporozy. Współpracuje z Katedrą i Kliniką Endokrynologii, Przemiany Materii i Chorób Wewnętrznych, katedra Medycyny Rodzinnej, Katedrą i Kliniką Gastroenterologii, Żywienia Człowieka i Chorób Wewnętrznych oraz Kliniką Rehabilitacji Narządu Żucia Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W ramach współpracy z Katedrą Biochemii i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu uczestniczyła również w badaniach z zakresu biotechnologii zwierząt.
Była kierownikiem projektu badawczego dotyczącego poszukiwanie podłoża genetycznego nowotworowych chorób tarczycy finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki.
W latach 2000-2008 brała także udział w przygotowaniu i prowadzeniu zajęć w ramach „Szkół Letnich” – kursów z zakresu technik analizy DNA i biologii molekularnej.
Jest autorem i współautorem prac naukowych opublikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych, a także kilku rozdziałów w kolejnych wydaniach książek pt: „Przykłady Analiz DNA” oraz „Analiza DNA. Teoria i praktyka” pod redakcją prof. Ryszarda Słomskiego.