Studia inżynierskie i magisterskie ukończyłam na kierunku Biotechnologia na Wydziale Rolnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W czasie studiów odbyłam staże naukowe w Inland Norway University of Applied Sciences w Norwegii i w Institute of Molecular Genetics of Montpellier we Francji. W 2014 roku rozpoczęłam studia doktoranckie na Środowiskowym Studium Doktoranckim przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN oraz realizację projektu doktorskiego w Instytucie Genetyki Człowieka PAN. W 2020 roku obroniłam pracę doktorską pt. „Charakterystyka wybranych aspektów (epi)–genetycznych w wysokiej krótkowzroczności u polskich pacjentów”.
W ramach stypendium Europejskiej Organizacji Biologii Molekularnej (EMBO) odbyłam dwa staże naukowe w Erasmus Medical Center w Rotterdamie w Holandii, gdzie rozszerzyłam swoją wiedzę i umiejętności w zakresie szeroko pojętych badań nad krótkowzrocznością oraz innymi schorzeniami narządu wzroku.
Głównym obszarem moich zainteresowań są czynniki genetyczne i epigenetyczne w etiologii (wysokiej) krótkowzroczności. Obecnie realizuję własny projekt badawczy PRELUDIUM 18 pt. „Rola metylacji DNA w etiologii wysokiej krótkowzroczności u polskich dzieci”.